Криза 3 років у дитини: скільки триває та як пережити
Як зрозуміти, що ви зіткнулися з кризою і яку лінію поведінки вибрати батькам, щоб швидше розпрощатися з нею.
Сповивання новонародженого — обов'язкова частина догляду за вашим карапузом. Хоча багато сучасних матусь відмовляються від сповивання, така процедура має цілу низку вагомих переваг.
Загорнувши малюка у пелюшку, немовля стає більш захищеним, так що ви можете не турбуватися про те, що маленька людина випадково поранить себе.
Перебуваючи в теплому коконі з м'якої тканини, ваше чадо буде почувати себе спокійно та затишно. Так, ніби досі перебуває в утробі матері.
Прочитавши нашу статтю, ви можете зрозуміти всі плюси та мінуси сповивання та прийняти правильне рішення, чи потрібно це вашій дитині.
Навіть якщо ви не плануєте загортати малюка в тканину так, як це робили раніше наші батьки, без пелюшки все одно не обійтися.
Ви можете викласти маленьку людину на диван або ліжко, попередньо застеливши їх пелюшкою.
А тепер про те, які пелюшки потрібні для новонародженого для сповивання. Вони мають бути:
Під усі ці характеристики відмінно підходить комсомольський дитячий трикотаж Демі — полотно, з якого виходять затишні, акуратні та приємні до тіла пелюшки.
Так, ви можете придбати вироби із ситцю, фланелі, бавовни, начосу (футера), куліра, інтерлоку та ін. Кожна тканина має свої характеристики. Наприклад, тонкі пелюшки з ситцю відмінно підходять на літо, а в холодну пору року краще загорнути крихту в щільну тканину за типом куліра або інтерлоку.
Що стосується розміру пелюшки для сповивання новонароджених, то її вибір залежить від віку та зростання вашого янголятка:
Сповивання на ніч відіграє вагому роль у комфортному відпочинку та здоровому сні вашого немовляти:
Спочатку підготуйте все необхідне: самі пелюшки та місце, де ви це робитимете.
Багато матусь відмовляються від сповивання тому, що їм знайома тільки одна техніка, коли немовля загортають у тканину «солдатиком» — настільки рівно притиснуті його ручки та ніжки.
Однак, крім цієї техніки, існують кілька інших, серед яких ви певно можете підібрати те, що краще підходить вашому янголятку.
Це якраз вищезгадана техніка «солдатиком» або, як її ще називають, туге сповивання.
Якщо ви оберете сповивання новонародженого закритим способом, то в цьому випадку пелюшка максимально щільно прилягатиме до тіла малюка. Так, наче ваше чадо знаходиться у своєрідному коконі без можливості рухати своїми кінцівками. Руки та ноги мають бути повністю випрямлені.
На цей час закрите сповивання новонародженого вважається не фізіологічним: погіршується кровообіг, вище ризик перегріву або порушення дихання.
Таку техніку варто практикувати в окремих випадках для неспокійних дітей.
Цей спосіб на порядок кращий за попередній, тому що не несе будь-яких ризиків для здоров'я.
У цьому випадку крихітку загортають у нетугий «конвертик», зовні знаходиться лише голова. Усередині «конвертика» дитина може трохи ворушити ручками та ніжками. Цілком випрямляти ноги не потрібно: вони повинні перебувати в розслабленому положенні.
Педіатри рекомендують використовувати сповивання з вільними ніжками при різних дефектах кістково-м'язової системи новонародженого. У цьому випадку малюк лежить у положенні «жабка» із зігнутими та трохи відведеними убік ніжками.
Оскільки цей спосіб залишає ноги частково зовні пелюшки, подбайте про те, щоб вони не замерзли. Для цього надягніть на малюка зручні повзунки для новонароджених із широкою гумкою.
Цей спосіб є ще одним різновидом вільного сповивання.
І, якщо в першому варіанті ми повністю загортаємо малюка у вільний кокон, при сповиванні з мішком ручки дитини залишаються зовні.
З оглядом на те, що цей мішечок виходить досить просторим, ми рекомендуємо замінити сорочечку на трикотажні боді для новонароджених ТМ Демі. У них ви точно будете впевнені в тому, що спинка карапуза закрита й він не замерзне. Залежно від сезону, ви можете вибрати боді у вигляді майки, футболки або з довгим рукавом.
Старше покоління, напевно, агітує вас загорнути немовля в затишну пелюшку, а подруги чи блогери радять відмовитися від цього застарілого методу.
Тож які за і проти сповивання?
Коротко перерахуємо плюси, які вже згадували раніше:
А тепер про мінуси:
Ми вже перерахували вам основні мінуси сповивання новонародженого. А тепер зупинімось на тому, як і коли не можна сповивати вашого карапуза:
Рано чи пізно навіть найвідданіші шанувальники цієї техніки замислюються про те, як відучити дитину від сповивання.
Перші 2-3 місяці життя малюки краще сплять із зафіксованим кінцівками. Загалом ми не рекомендуємо сповивати дитину довше 7-8 місяців або того моменту, коли карапуз навчиться самостійно перевертатися.
То як же відучити дитину спати без сповивання?
Тепер ви знаєте все про те, як правильно сповивати малюка, навіщо це потрібно та в яких випадках від цього краще відмовитись. Дотримуючись цих рекомендацій, ваше чадо зростатиме міцним та здоровим, а догляд за ним не складатиме особливих труднощів.
Як зрозуміти, що ви зіткнулися з кризою і яку лінію поведінки вибрати батькам, щоб швидше розпрощатися з нею.
Якщо ви готуєтеся стати мамою вже цієї зими, то зараз саме час подумати про те, які речі знадобляться вашому карапузу.
Ще зовсім недавно для того, щоб купити своєму чаду якісні та зручні речі, мамам потрібно було придбати вироби європейського виробництва.